image U raportua se u vra, ShBA: Nuk mund të konfirmojmë vdekjen e gjeneralit rus
[wp-story id="814678"]

Botë

U raportua se u vra, ShBA: Nuk mund të konfirmojmë vdekjen e gjeneralit rus

news image

Shtetet e Bashkuara nuk mund të konfirmojnë pretendimet e Ukrainës se kanë vrarë gjeneralmajorin rus Vitaly Gerasimov, tha të martën një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane.

Zyrtari tha gjithashtu se Shtetet e Bashkuara nuk kishin njohuri për një marrëdhënie familjare midis Vitaly Gerasimov dhe Valery Gerasimov, i cili është shefi i shtabit të Forcave të Armatosura Ruse – oficeri i lartë ushtarak rus.

Më herët sot, Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se Gerasimov u vra në betejë pranë Kharkiv.

Deklarata e shkurtër të hënën nuk ofroi asnjë provë për vdekjen e Gerasimov dhe nuk dha detaje se kur u vra.

/GazetaSinjali/