image Trump akuzon ish-këshilltarin e tij: Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj në qeveri

Botë

Trump akuzon ish-këshilltarin e tij: Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj në qeveri

news image

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, republikani Donald Trump ka thënë se ish-këshilltari i tij për Siguri, John Bolton, ka qenë njëri ndër personat më “budallenj” në qeverinë e tij, transmeton Gazeta Sinjali.

“John Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj në qeveri që unë kam pasur ‘kënaqësinë’ të punoj me të”, ka shkruar ai në Twitter.

Trump po ashtu theksoi se Bolton nuk shtoi asgjë në Sigurinë Kombëtare përveç “le të shkojmë në luftë”.

“Një djalë i shurdhër, i shurdhër dhe i qetë, ai nuk shtoi asgjë në Sigurinë Kombëtare përveç, “le të shkojmë në luftë”. Gjithashtu, lëshoi në mënyrë të paligjshme shumë Informacione të klasifikuara. Një drogë e vërtetë!”, shtoi ai. /Gazeta Sinjali/