COVID-19

Të infektuar

1052

Të shëruar

820

Të vdekur

30

Kulturë/ “Tregtari i Venedikut” shfaqet sonte ‘live’ në Facebook

news image

“Tregtari i Venedikut”, sonte me fillim nga ora 20:00 do të shfaqet ‘live’ në rrjetin social Facebook.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Teatri Kombëtar i Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Shfaqja “Tregtari i venedikut”, është nën regji të Mathew Lenton. 

Ditën e djeshme u shfaq live në rrjetin social Facebook, komedia “I ligu për mend”. Në këtë shfaqje luajtën aktorët: Luan Jaha, Ernest Malazogu, Adrian Morina, Armend Baloku, Ard Islami, Shkelzen Veseli, Ismet Azemi, Basri Lushtaku, Shengyl Ismaili dhe Gramoz Malaj./Gazeta Sinjali/

Shfaqja "I ligu për mend" Live

Gepostet von Teatri Kombëtar i Kosovës am Freitag, 3. April 2020

Shpërndaje artikullin