image Tragjedi në futboll: Pësoi infarkt në fushë, lojtari ndërron jetë në spital

Futboll

Tragjedi në futboll: Pësoi infarkt në fushë, lojtari ndërron jetë në spital

news image

Një futbollist 46-vjeçar i një skuadre vendase në Nafplion të Greqisë, ka pësuar infarkt dhe është rrëzuar në fushë gjatë një ndeshjeje, duke ndërruar jetë pak më vonë në spital.

Në veçanti, sipas informacioneve të transmetuara nga Argolis News, gjithçka ka ndodhur pasditen e së dielës vonë, në ndeshjen Proitos-Ethnikis Tolou, në stadiumin e Drepanos në Argolis.

Futbollisti 46-vjeçar nga Proitou, i cili ishte profesionist në fushën e mallrave turistike, është rrëzuar brenda stadiumit, pasi ka pësuar një atak në zemër, duke shkaktuar tronditje tek ata që ndodheshin aty.

Në vendngjarje ka shkuar një ambulancë e cila e ka transportuar futbollistin në spitalin e Nafplios, ku pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ka ndërruar jetë. /abcnews.al/

/GazetaSinjali/