COVID-19

Të infektuar

165

Të sheruar

23

Të vdekur

3

Sport/ ‘Tour de France’ i shpall ‘luftë’ koronavirusit

news image

Kompeticioni më i rëndësishëm për biçikleta ‘Tour de France’ do të zhvillohet përkundër gjendjes së rënduar në botë për shkak të koronavirusit.

E përditshmja franceze ‘Le Parisien’ e konfirmoi përmebs burimeve të saja që turneu do të zhvillohet, transmeton Gazeta Sinjali.

Gara do të zhvillohet pa pranin e tifozëve në data 27 qershor dhe 19 korrik ashtu siç ishte planifikuar.

Tashmë edhe Franca është ndër vendet më të prekura në botë nga koronavirusi dhe ka një gjendje të rënduar./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin