image Thyhen ambientet e stadiumit të klubit të Superligës së Kosovës
[wp-story id="814678"]

Futboll

Foto/ Thyhen ambientet e stadiumit të klubit të Superligës së Kosovës

news image

Ambientet e stadiumit “Riza Lushta” të klubit nga Mitrovica, KF Trepça 89’ janë thyer dhe demoluar në stadiumin.

Klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook” e ka bërë të ditur duke publikuar edhe fotografi.

“Rasti është ndër hetime dhe deri sa të përfundojnë hetimet nuk dihet saktë se sa është dëmi i shkaktuar”, thuhet në njoftimin e klubit.

Nuk është hera e parë që klubi mitrovicas përballet me këso situatash. Më herë, stadiumi “Riza Lushta” ishte djegur.

Njoftim për media:Sot në orët e hershme të mëngjesit thyhen dhe demolohen zyret e Stadiumit Riza Lushta në Mitrovicë….

Posted by KF Trepça '89 FC on Monday, September 16, 2019