COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Kosovë-Serbi/ Thaçi dhe Vuçiq nënshkruajnë marrëveshjen për hekurudha dhe autostrada

news image

Sapo është nënshkruar marrëveshja për hekurudha dhe autostradë në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Sinjali.

Marrëveshja u nënshkrua nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën ndërmjetësimin e të dërguarit e posaçëm të SHBA-së, Richard Grenell.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq.

Para rreth një muaji, Kosova dhe Serbia kanë nëshkruar edhe marrëveshjen për hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd. /Gazeta Sinjali/

Marrëveshja Kosovë-Serbi

🎥 Thaçi dhe Vuçiq nënshkruajnë marrëveshjen për hekurudha dhe autostrada

Gepostet von Sinjali am Freitag, 14. Februar 2020

Shpërndaje artikullin