COVID-19

Të infektuar

1158

Të shëruar

876

Të vdekur

30

Rajon/ Tërmet në Shqipëri

news image

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë sot në Shqipëri, saktësisht në qytetin e Korçës.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 dhe epiqendra ka qenë 5 km në jug të Maliqit.

Ndërkohë kujtojmë se edhe dje janë ndjerë lëkundje tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter që e kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit, raportojnë mediat në Shqipëri.

Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si efekt lëkundje të forta./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: