image Ten Hag i bindur se ai do të ketë një skuadër më të mirë deri në mbylljen e afatit - Sinjali

Ten Hag i bindur se ai do të ketë një skuadër më të mirë deri në mbylljen e afatit

news image

Erik ten Hag është i bindur se Manchester United do të sigurojë objektivat e tij të transferimit përpara mbylljes së dritares.

Holandezi këmbëngul se është e domosdoshme që skuadra e tij të përmirësohet për të pasur ndonjë shpresë që sezoni i tij i parë të përfundojë me sukses.

Trajneri i United është i dëshpëruar për t’u forcuar në mesfushë dhe sulm – por tashmë ka humbur objektivat kryesorë të sulmit Darwin Nunez dhe Benjamin Sesko, ndërsa ndjekja e Frenkie de Jong është në rrezik.

Ndërkohë, Ten Hag është i bindur se Marcus Rashford nuk do të shitet te Paris Saint-Germain, pavarësisht se gjigantët francezë shprehin interesim për sulmuesin.

United është afër nënshkrimit të Adrien Rabiot nga Juventusi, me një tarifë prej 15 milionë funte që është rënë dakord për mesfushorin francez. Tani është duke u diskutuar rreth kushteve personale, me drejtorin e futbollit, John Murtough, që fluturon në Itali për të provuar të përfundojë marrëveshjen.

United braktisi një lëvizje të diskutueshme për Marko Arnautovic këtë javë, pas një reagimi të furishëm nga tifozët, por ende refuzon të përmbushë vlerësimin e Antony nga Ajax.

Cody Gakpo, nga PSV Eindhoven, shihet si një alternativë më e lirë me rreth 35 milionë funte.

Ten Hag është ende i dëshpëruar për të përfunduar nënshkrimin e De Jong – por tani përballet me konkurrencën nga Chelsea për mesfushorin holandez, preferenca e të cilit është të qëndrojë te Barcelona.

I pyetur nëse ai ishte i bindur se United do të kishte një skuadër më të mirë deri në mbylljen e dritares më 1 shtator, Ten Hag tha: “Duhet. Jam i bindur se do të kemi.

Jam i lumtur. Mendoj se po bashkëpunojmë shumë mirë, nuk mund të flas për asnjë emër. Nuk mund të flas për lojtarët me kontratë në klube të tjera.”

I pyetur nëse ishte në të njëjtën mënyrë me klubin për sa i përket asaj që dëshiron, ai tha thjesht: “Po”.

Rashford është një objektiv i PSG-së dhe ka një vit të mbetur nga kontrata e tij, me opsionin e 12 muajve të tjerë.

Ten Hag këmbëngul se anglezi nuk është në shitje.

Ai tha: “Ai është me të vërtetë i rëndësishëm. E keni parë që nga dita e parë që jam këtu, jam shumë i lumtur me të. Nuk dua ta humbas atë, ai është padyshim në planet tona në Manchester United“, ka deklaruar ai.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: