image Të prekurit nga tërmeti të uritur, zgjasin duart për bukë e ujë

Rajon

Tmerri/ Të prekurit nga tërmeti të uritur, zgjasin duart për bukë e ujë

news image

Shqipëria po kalon ndër ditët më të vështira të saj.

Të paktën 49 njerëz ndërruan jetë dhe të tjerë trupa vazhdojnë të nxirren nga rrënojat që la tërmeti fatal i mëngjesit të së martës, shkruan Gazeta Sinjali.

Sikurse dje, edhe sot, mbi mijëra shqiptarë, shtëpitë e të cilëve tashmë janë të pabanueshme ose të shembura krejtësisht, po presin në radhë për të ngrënë bukë dhe për të pirë ujë.

Agjencia italiane shtetërore e lajmeve, ANSA, përmes një videoje rrëfen qartë situatën e trishtë në Durrës. Të prekurit nga tërmeti tani janë në qiell të hapur duke pritur në radhë me duar të zgjatura për bukë e ujë. /Gazeta Sinjali/