image Sveçla: Fajden e haraçin do ta zhdukim në Kosovë - Sinjali

Sveçla: Fajden e haraçin do ta zhdukim në Kosovë

news image

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas aksioneve të Policisë kundër fajdes në disa lokacione të ndryshme, shkruan Gazeta Sinjali.

Sveçla ka shkruar se në Kosovë nuk ka më vend për veprimtari të tilla kriminale dhe se sipas tij fajdeja dhe haraçi do të zhduken.

Në Republikën e Kosovës më nuk ka vend për veprimtari të tilla kriminale dhe për këtë jemi të vendosur. Fajden e haraçin do ta zhdukim, Kosova do të jetë vend i sigurt”, ka shkruar ai në Facebook.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin