image Struga zë vendin e parë, bën krenarë të gjithë shqiptarët

Futboll

Struga zë vendin e parë, bën krenarë të gjithë shqiptarët

news image

Titullin e parë për kampionë në Maqedoninë e veriut e fitoi FC Struga.

Struga u themelua në vitin 2015 dhe brenda tetë viteve arriti që të shpallej kampion në Maqedoninë e Veriut.

Ekipi shqiptar triumfoi 3:0 ndaj Sileksit për ta siguruar matematikisht titullin, të parin në histori për ta.

Struga ka 62 pikë në elitën e futbollit maqedonas, shtatë më shumë se Shkupi që është i dyti në radhë.

/GazetaSinjaliSport/