image Sot një litër naftë shitet për 1 euro e 72 centë

Financa

Sot një litër naftë shitet për 1 euro e 72 centë

news image

Në çmimoren e re që publikohet thuajse çdo ditë nga institucionet e vendit, një litër naftë sot do të shitet për 1 euro e 72 centë.

Kështu njofton Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për benzinë është 1 euro e 38 centë.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: shtatëdhjetë e gjashtë centë për litër.

/GazetaSinjali/