image Skandal në Kupën e Botës: Tifozët serbë shfaqin hartën e Kosovës me ngjyra të Serbisë

Futboll

Skandal në Kupën e Botës: Tifozët serbë shfaqin hartën e Kosovës me ngjyra të Serbisë

news image

Tifozët serbë vazhdojnë të shkelin çdo rregull të FIFA-s.

Sonte në ndeshjen e Kupës së Botës që u luajt mes Brazilit e Serbisë, tifozët serbë shfaqën në tribuna një hartë të Kosovës me logo të Serbisë.

Ky cilësohet një racizëm tipik dhe po vazhdon herë pas here nga serbët.

Ndryshe, Brazili fitoi me rezultat 2-0, duke e mposhtur Serbinë pas një ndeshje totalisht të dominuar nga ta.

Harta
Harta

/GazetaSinjaliSport/