image Situata e Werner 'alarmon' Juventusin

Futboll

Situata e Werner ‘alarmon’ Juventusin

news image

Chelsea është i gatshëm të lejojë që objektivi i raportuar i Juventusit, Timo Werner, të largohet si huazim.

Reprezentuesi i Gjermanisë ka rënë jashtë favorit nën drejtimin e Thomas Tuchel pas ardhjes së Raheem Sterling nga Manchester City.

Juve thuhet se ka qenë i etur që Álvaro Morata të kthehet në klub në formë huazimi nga Atlético Madrid, por po luftojnë për të arritur një marrëveshje.

Dhe Fabrizio Romano pretendon se Werner mund të jetë i disponueshëm në huazim dhe se Biankonerët, si dhe ish-klubi i sulmuesit RB Leizpig, janë të interesuar.

Megjithatë, raporti thekson se nuk janë bërë kontakte për të ardhmen e Werner.

Werner iu bashkua Chelseat në vitin 2020 dhe u konsiderua si një nga sulmuesit e rinj më emocionues në lojë pas paraqitjeve të tij për Leipzig.

Por ai luftoi për të gjetur gola vazhdimisht dhe Chelsea solli Romelu Lukakun nga Interi për 115 milionë euro vetëm 12 muaj më vonë.

Werner ka shënuar 23 herë në 89 ndeshje për Chelsean.

/GazetaSinjaliSport/