image Sirenat e sulmit ajror dëgjohen në qytete të shumta të Ukrainës
[wp-story id="814678"]

Botë

Sirenat e sulmit ajror dëgjohen në qytete të shumta të Ukrainës

news image

Sirenat e sulmit ajror janë ndezur në Kiev, Chernihiv, Lubny, Poltava dhe Vasylkiv, sipas disa mediave lokale ukrainase.

Alarmet sinjalizojnë rrezik të mundshëm nga sulmet ajrore dhe janë një paralajmërim për banorët që të strehohen në bunkerë nëse nuk janë tashmë atje.

Më herët BBC raportoi se disa gazetarë kanë dëgjuar shpërthime në Kiev.

/GazetaSinjali/