image Shtetet më të sanksionuara në botë
[wp-story id="814678"]

Botë

Shtetet më të sanksionuara në botë

news image

Ngjarjet e fundit pas 24 shkurtit në Ukrainë, kanë ndërruar shumë gjëra, jo vetëm në Evropën Lindore, por në tërë botën.

Rusia pas asaj që po shkakton kundër popullit ukrainas, tani është vendi më i sanksionuar në botë.

Rusia është bërë vendi më i sanksionuar në botë, sipas të dhënave të reja nga Castellum.AI, shkruan skynews.

Tani ka më shumë sanksione kundër Rusisë sesa kundër Iranit, Venezuelës, Mianmarit dhe Kubës së bashku.

/GazetaSinjali/