image Shqipëria sot luan ndaj Serbisë - Sinjali

Basketboll/ Shqipëria sot luan ndaj Serbisë

news image

Kombëtarja e Shqipërisë në basketboll në kategorinë e femrave sot do të përballet me Serbinë, në kuadër të kualifikimeve për 2021.

Ndeshja do të fillojë në orën 16:00 dhe do të zhvillohet në qytetin e Durrësit.

Në kuadër të këtyre kualifikimeve është zhvilluar raundi i parë, ku Shqipëria e ka humbur ndeshjen e parë kundër Lituanisë. Ndërsa, Serbia e ka mposhtur Turqinë.

Lituania gjendet në vendin e parë në grupin E, e dyta renditet Serbia. Ndërsa, Shqipëria gjendet në vendin e fundit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: