Lëkundje/ Shqipëria goditet sërish nga tërmeti

news image

Rreth orës 13:38, në Kukës ka ndodhur një tërmet. Sipas njoftimit, shkalla e Rihterit  është 4.5 ballë.

Dridhjet e tokës këto muajt e fundit kanë qenë të shpeshta në rajon.

Kujtojmë që me 26 nëntor, Shqipëria u përballë me një fatkeqësi me fatalitet, ku tërmeti la të vdekur mbi 50 persona dhe solli dëme të mëdha materiale./ Gazeta Sinjali


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: