image Shkon në 13, numri i të vdekurve në Zaporizhia, si pasojë e sulmit me raketa
[wp-story id="814678"]

Botë

Shkon në 13, numri i të vdekurve në Zaporizhia, si pasojë e sulmit me raketa

news image

Numri i të vdekurve në një bllok apartamentesh në Zaporizhia jugore është rritur në 13, si pasojë e sulmit me raketa, ka thënë presidenca ukrainase.

Sulmi më 2 mars goditi një ndërtesë shumëkatëshe në qytetin jugor. Një grua shtatzënë ishte në mesin e nëntë personave që u shpëtuan nga rrënojat.

Zaporizhia është një nga katër rajonet, së bashku me Donetsk, Luhansk dhe Kherson, që Rusia pretendon se i ka aneksuar, por kurrë nuk i ka kontrolluar plotësisht.

/GazetaSinjali/