image Shkarkohet nga detyra gjyqtari i krimeve të rënda
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Vettingu/ Shkarkohet nga detyra gjyqtari i krimeve të rënda

news image

Një tjetër gjyqtar ka ngecur në procesin e vettingut në Shqipëri.

Mësohet se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Gjovalin Përnoca.

Ku vendim është marrë paraditen e sotme nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nga trupa gjykuese e cila përbëhej nga Xhensila Pine kryesuese, Olsi Komici relator dhe Suela Zhegu anëtare.

Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte i pranishëm ishte edhe  Theo Jacobs./Sinjali/