image Shkarkohet drejtori i policisë, vendin e tij e zë shefi i forcave speciale
[wp-story id="814678"]

Rajon

Shqipëri/ Shkarkohet drejtori i policisë, vendin e tij e zë shefi i forcave speciale

news image

Policia e Shtetit në Shqipëri ka shkarkuar pas 3 vitesh nga detyra drejtorin e Policisë së Durrësit Alfred Çepe.

Nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet e shkarkimit të drejtorit të policisë, ndërsa në vend të tij drejtor i ri i Policisë së Durrësit është emëruar Lorenc Shehu.

Shehu me parë mbante detyrën e shefit të forcave speciale RENEA.

Ndryshime pritet të ndodhin edhe në ditët në vijim në rang drejtuesish dhe shefa komisariatesh.