image Shikoni veprimin e Edi Ramës kur tifozët në stadium brohorasin “Rama ik”
[wp-story id="814678"]

Rajon

Reagimi/ Shikoni veprimin e Edi Ramës kur tifozët në stadium brohorasin “Rama ik”

news image

Ceremonia e inaugurimit të stadiumit “Air albania” u shoqërua mbrëmjen e kaluar me thirrje “Rama ik!”.

Ky gjest i tifozëve është përshëndetur nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar edhe një foto, ku sipas tij, tregon gjendjen e Ramës në momentin që stadiumi brohoriste për largimin e tij.

“Edvin Mafia e pësoj si Çaushesku. Ai struket i tmerruar kur stadiumi çahej dhe ushtonte nga thirrjet e 20000 tifozëve “Rama Ik” duke përsëritur thirrjet e rumunëve për Çausheskun në dhjetor të vitit 1989. Nderim Tifozëve Kuq e Zi! E tmerruan Zografin Bis!! sb”, shkruan Berisha.

Ndërkohë, mbrëmjen e kaluar u luajt edhe ndeshja e parë në stadiumin e ri, ajo e Francës me Shqipërinë, ku kuqezinjtë humbën 2-0.

Edvin Mafia e pesoj si Çaushesku.Ai struket i tmerruar kur stadiumi çahej dhe ushtonte nga thirrjet e 20000 tifozeve…

Posted by Sali Berisha on Sunday, November 17, 2019