COVID-19

Të infektuar

145

Të sheruar

23

Të vdekur

3

Sport/ Shifra marramendëse, ja sa pritet t’i kushtojë Japonisë pezullimi i Olimpiadës

news image

Guvernatori i Tokios Yuriko Koike do t’i kërkojë Komitetit Olimpik Ndërkombëtar të ndajë shpenzimet e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios në 2021.

Guvernatori tha që Tokio do t’i apelonte IOC për të luajtur një “rol” aktiv në situatën e re dhe “të bëjë një vlerësim në kohë”, i tha ai Kyodo.

Sipas vlerësimeve të qarkulluara ditët e fundit, shtyrja mund t’i kushtojë Japonisë 2.7 miliardë dollarë, gati 2.5 miliardë euro./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin