image Shi me intensitet të lartë nesër në këto komuna

Kosovë

Shi me intensitet të lartë nesër në këto komuna

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

IHMK ka bërë të ditur se pritet shi me intensitet mesatar të lartë në Gjakovë, Junik dhe zonat për rreth këtyre dy vendeve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

May be an image of map

/GazetaSinjali/