image Shërbeu për 37 vjet në QKUK, ndahet nga jeta infermieri Raif Krasniqi

Sociale

Shërbeu për 37 vjet në QKUK, ndahet nga jeta infermieri Raif Krasniqi

news image

Është ndarë nga jeta infermieri i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Raif Krasniqi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Oda e Infermierëve të Kosovës, me ç’rast i shprehën ngushëllime familjarëve të ish-kolegut të tyre.

Siç njofton OIK, i ndjeri shërbeu për 37 vjet në QKUK, teksa thanë se si një njeri humanist që ishte, dha kontribut të çmuar në këtë fushë.

Njoftimi i plotë i Odës së Infermierëve:

Telegram ngushëllimi

Oda e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e hershme të Raif Krasniqit, infermier në QKUK.

Krasniqi dha kontribut të çmuar dhe ishte një koleg dhe humanist shumë i respektuar.

Ai filloi angazhimin e tij qysh më 1986 në Klinikën e Neurokirurgjisë në QKUK. Së fundmi punoi në Patologji.

OIK shprehë ngushëllimet më te sinqerta familjarëve dhe të gjithë kolegëve të z. Krasniqi.

Me respekt

Nexhmije Gori

Kryetare e OIK

Telegram ngushëllimiOda e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë me pikëllim ka marrë lajmin për…

Posted by Oda e Infermierëve të Kosovës on Monday, October 2, 2023

/GazetaSinjali/