image Serbia i del kundër Perëndimit, proteston në mbështetje të Rusisë

Rajon

Serbia i del kundër Perëndimit, proteston në mbështetje të Rusisë

news image

Sot janë mbledhur një numër i madh i serbëve në Beograd duke protestuar në mbështetje të Rusisë pasi pushtoi Ukrainën.

Kjo protestë u përcoll me këngë e mesazhe mbështetëse për palën ruse.

Për dallim nga shtetet e perëndimit, Serbia dhe Bjellorusia janë dy shtetet e vetme që i kanë dalë në mbrojtje Rusisë.

/GazetaSinjali/