image Rusia minimalisht mposht Finlandën, bën hap para drejt kualifikimit

Futboll

Rusia minimalisht mposht Finlandën, bën hap para drejt kualifikimit

news image

Rusia arrin fitoren e parë në Kampionatin Evropian kundër Finlandës, shkruan Sinjali Sport.

Përfaqësuesja Ruse me rezultat minimal 1-0 mundi kombëtaren baltike.

Aleksey Miranchuk ka realizuar golin e vetëm në këtë sfidë edhe atë në minutën e 45+2’.

Me këtë fitore Rusia barazohet me pikë me Belgjikën dhe Finlandën nga tre pikë në Grupin B.

Danimarka e vetmja është pa pikë në këtë grup, ku nesër e ka mundësinë ndaj Belgjikës për të fituar pikë.

Ndeshjet e fundit në grup janë Belgjikë – Finlandë dhe Danimarkë – Rusia. /Gazeta Sinjali Sporti/