image Rrëfimi i nënës që humbi djalin në aksidentin në Bullgari: Më tha bashkëshorti unë shpëtova, por djali na la

Rajon

Rrëfimi i nënës që humbi djalin në aksidentin në Bullgari: Më tha bashkëshorti unë shpëtova, por djali na la

news image

Hikmete Aliti, në tragjedinë që ka ndodhur dje në Bullgari, ka humbur djalin e saj, Visar Aliti, ndërsa bashkëshorti, Orhan Aliti ka arritur të shpëtojë.

Rrëfimi i saj është mjaft i trisht, ajo thotë se bashkëshorti i ka treguar se ai ka arritur të shpëtoj, por për fat të keq jo edhe i biri.

“Bashkëshorti është në spital i ka unazat e thyera dhe këmbën do të bëhet operacion, por Visarin e ka shpëtuar. Ai ka kërcyer i pari, sa mujta bërtita Visar, Visar s’dëgjohej zhurmë madhe nuk dëgjohej. U dëgjova, tha unë shpëtova por djalin e kemi të humbur. Unë kam ardhur nga Belgjika me djalin e dytë”, ka deklaruar Hikmete Aliti, raporton Shenja./GazetaSinjali/