image Rihanna dhe Jay Z dhurojnë 2 milionë dollarë për luftimin e koronavirusit
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Showbiz/ Rihanna dhe Jay Z dhurojnë 2 milionë dollarë për luftimin e koronavirusit

news image

Dy artistët e njohur me famë botërore, Rihanna dhe Jay Z, i kanë dhuruar 2 milionë dollarë për luftimin e pandemisë së koronavirusit.

Fondacionet: “Shawn Carter,” dhe “Clara Lionel”, do të dhurojnë secili nga 1 milion dollarë në luftën përballë virusit.

Sipas një njoftimi për shtyp, 2 milionë dollarë të financuara nga të dy fondacionet, do të mbështesin fëmijët e punonjësve të shëndetësisë, punëtorët pa dokumente, të moshuarit dhe të pastrehët në New York dhe Los Angeles./Gazeta Sinjali/