image Reshitaj tregon se ku duhet të shpenzohen mbi 2 milionë eurot e mbledhura nga gjobat për masat anti-COVID
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Reshitaj tregon se ku duhet të shpenzohen mbi 2 milionë eurot e mbledhura nga gjobat për masat anti-COVID

news image

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Albena Reshitaj, ka një ide se si duhet të shfrytëzohen paratë e mbledhura nga gjobat për shkelësit e masave anti-COVID, shkruan Gazeta Sinjali.

Reshitaj thotë se ka informacion se nga këto gjoba deri më tani janë mbledhur mbi 2 milionë euro.

Këto miliona ajo rekomandon që të shpenzohen për t’i furnizuar me barna personat e prekur me koronavirus./Gazeta Sinjali/