COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Futboll/ Renditja e lojtarëve për këpucën e artë nëse sezoni do të përfundonte tani

news image

Një nga mundësitë që po diskutohet është edhe përfundimi i sezonit qysh tash.

Kjo i bie që edhe cmimet individuale sikur këpuca e artë do të duhej ose të anuloheshin ose të vlerësoheshin me renditjen momentale.

Nëse ndodh kjo e fundit, do të ishte lajm fantastic për sulmuesin e Lazios, Ciro Immobile, i cili kryeson renditjen.

Bleacher Report iu sjell renditjen e të gjithë kandidatëve potencialë.

Kujtojmë se secilës ligë i ipet një vlerësim mes 1 dhe 2, e cila shumëzohet pastaj me numrin e golave të lojtarit.

Kështu, golat e Haland në Bundesligë do të numëroheshin me 2 pikë, ndërsa me Salzburgun në Austri me 1.5.

1. Ciro Immobile, Lazio: 27 x 2.0 = 54.0

2. Robert Lewandowski, Bayern Munich: 25 x 2.0 = 50.0

3. Cristiano Ronaldo, Juventus: 21 x 2.0 = 42.0

3. Timo Werner, RB Leipzig: 21 x 2.0 = 42.0

3. Erling Haaland, RB Salzburg, Borussia Dortmund: 16 x 1.5, 9 x 2.0 = 42.0

6. Lionel Messi, Barcelona: 19 x 2.0 = 38.0

6. Jamie Vardy, Leicester City: 19 x 2.0 = 38.0

8. Kylian Mbappe, PSG: 18 x 2.0 = 36.0

9. Romelu Lukaku, Inter Milan: 17 x 2.0 = 34.0

9. Pierre-Emerick Aubameyang, Arsenal: 17 x 2.0 = 34.0

9. Wissam Ben Yedder, Monaco: 17 x 2.0 = 34.0

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: