image Reagon edhe Genc Prelvukaj ndaj pjesëmarrjes së Goran Bregoviqit - Sinjali

Reagon edhe Genc Prelvukaj ndaj pjesëmarrjes së Goran Bregoviqit

news image

Kundër pjesëmarrjes së Goran Bregoviqit në festën e Birrës, në Korçë, si shumë artistë të tjerë ka reaguar edhe këngëtari dhe kantautori, Genc Prelvukaj, shkruan Gazeta Sinjali.

Prelvukaj, përmes një postimi në Instagram është shprehur kundër pjesëmarrjes së tij, si dhe ka rikujtuar atë se çfarë ka thënë Goran Bregoviq për Nënë Terezën.

Ai ka shkruar se: “Për disa plehra të pushtetit, analistë e zyrtarë hajdutë, primitivë që nuk marrin erë nga shoqëria e edukuar, që kanë provuar ta arsyetojnë pjesëmarrjen e Goran Bregoviq-it, në emër të gjoja qytetarisë kur era djersë ju kundërmon gjithandej:
Në vitin 2012, dashuria juaj, Goran Bregoviqin, e kishte quajtur “cigane”, fjalë nënçmuese për komunitetin rom, shqiptaren me origjinë nga Prizreni dhe e lindur në Shkup, Nënën Terezë”.
/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin