image Genc Prelvukaj: Njerëzit që shtireshin si të afërt me popullin, injorojnë spitalet e shtetit
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Genc Prelvukaj: Njerëzit që shtireshin si të afërt me popullin, injorojnë spitalet e shtetit

news image

Këngëtari i njohur, Genc Prelvukaj, ka reaguar ndaj Presidentes, Vjosa Osmani e cila zgjodhi një institucion privat për të ju nënshtruar një operacioni kirurgjik.

Prelvukaj ka kujtuar kohën kur Isa Mustafa sa ishte kryeministër kishte shkuar jashtë shtetit për të trajtuar sëmundjen që e kishte. Po ashtu, këngëtari përmendi edhe rastin e nënës së Ramush Haradinajt.

Shkrimi i plotë i tij:

Nuk lanë gjë të zezë pa thënë, e gur pa lëvizur kur Isa Mustafa, apo nana e Ramush Haradinajt u operuan jashtë vendit. Sot pikërisht këta njerëz që shtireshin si të afërt me popullin, injorojnë spitalet e shtetit.

Çfarë hipokrizie.

Mirëdita ju që sot e fusni kokën ndër dhe nga turpi, për faktin që menduat se këta njerëz janë të ditur e parimorë.

/GazetaSinjali/