image Rahoveci me rikthim fiton ndaj Vllaznisë në Ligën Unike

Basketboll

Rahoveci me rikthim fiton ndaj Vllaznisë në Ligën Unike

Rahoveci ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Vllaznisë me rezultat 84:93 (16:15, 26:22, 31:22, 11:34), në kuadër të xhiros së pestë në Ligën Unike.

Çereku i parë ishte shumë i barabartë, ku herë njëra skuadër kalonte në epërsi dhe herë tjetra, ndërsa u karakterizua me barazime të shumta, kurse kjo pjesë përfundoi 16:15.

Vendasit ishin më të mirë në periudhën e dytë, duke pasur epërsi deri në 12 pikë, 41:29, por më pas Vreshtarët hyn në një seri prej 1:8, ku skuadrat shkuan në pushim me shifrat 42:37.

Shkodranët ishin më të mirë në periodën e tretë, duke rritur epërsinë në 15 pikë, 70:55, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 73:59. Por, përmbysja e madhe ndodhi në dhjetë minutat e fundit ndodhi në dhjetë minutat e fundit.

Mysafirët ishin të jashtëzakonshëm, duke barazuar rezultatin në 75:75 dhe kaluan në epërsi 75:76, ndërsa më pas zhvillohet një lojë e baraspeshuar, por në çastet vendimtare, Vreshtarët ishin më të mirë dhe triumfuan 84:93.

Te Vllaznia u dallua Matthew Butler me 19 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime, kurse te Rahoveci u dallua Milik Yarbrough me 20 pikë e 12 kërcime.