image Qeveria sot shqyrton vendimin për pagesën shtesë për punëtorët shëndetësorë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Qeveria sot shqyrton vendimin për pagesën shtesë për punëtorët shëndetësorë

news image

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës, ku pritet të fillojë nga ora 10:00, shkruan Gazeta Sinjali.

Këtë e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi për media.

Ndërkohë, Sinjali ka siguruar rendin e ditës për këtë mbledhje, ku janë caktuar 14 pika shqyrtimi.

Në pikën e 12 thuhet se do të shqyrtohet Propozim-vendimi për aprovimin shtesë neto prej 10% e pagës bazë, por jo më pak se 60 euro për punonjësit shëndetësorë të sektorit publik, për muajt nëntor dhe dhjetor 2021./GazetaSinjali/