image Qeveria ndan afro 40 mijë dollarë për vizitën e delegacionit të Luginës së Preshevës në Uashington
[wp-story id="814678"]

Politikë

Qeveria ndan afro 40 mijë dollarë për vizitën e delegacionit të Luginës së Preshevës në Uashington

news image

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës.

Përmes formës elektronike, Qeveria ka miratuar ndarjen e mjeteve financiare për vizitën e delegacionit të Luginës së Preshevës në Uashington D C.

Nga zyra e kryeministrit bëjnë të ditur se me këtë vendim, qeveria ka aprovuar kërkesën e Këshillit Nacional Shqiptar dhe përfaqësuesve të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit për mbështetje financiare në vlerën prej 39,470.21 dollarë amerikanë.

/GazetaSinjali/