image Publikohet vaktia e muajit të Ramazanit

Sociale

Publikohet vaktia e muajit të Ramazanit

news image

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar vaktinë për muajin e Ramazanit, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një njoftimi publik kjo bashkësi ka njoftuar se ky muaj do të fillojë më 12 prill dhe do të përfundojë më 13 maj.

“Diferenca e kohës, kur dielli perëndon më herët ose më vonë, për shkak të ndryshimit të gjerësisë gjeografike ose lartësisë mbidetare, është për qytetet: Ferizaj -1 min, Gjilan -1 min., Prishtina -1 min., Podujeva -1 min., Sharri -2 min., dhe Vushtrria -1 min”, bëhet e ditur në njoftimin e BIK-ut.

Namazi i ditës së Fitër Bajramit do të falet më 13 maj në orën 05:53./Gazeta Sinjali/

#Ramazani2021 #vaktia #kosovë Vaktia e Ramazanit për territorin e Kosovës 2021 / 1442 h. (shq. bsh. tr.)

Posted by Bashkësia Islame e Kosovës on Wednesday, March 24, 2021