image Publikohet bilanci i fundit për COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Shëndetësi/ Publikohet bilanci i fundit për COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës

news image

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar numrin e të prekurve, të shëruarve dhe numrin e të vdekurve në të gjitha komunat e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas tabelës së publikuar, deri tani në Kosovës janë konfirmuar gjithsej 1 mijë e 32 raste pozitive me koronavirus, prej të cilëve 785 janë shëruar, kurse 29 të tjerë kanë ndërruar jetë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se aktualisht në vend janë 218 raste aktive me COVID-19.

Më poshtë gjeni statistikat për të gjitha komunat e Kosovës./Gazeta Sinjali/