image MSH-ja alarmon qytetarët, tha se 3 persona kanë vdekur nga COVID-19 më pas e fshiu njoftimin

Shëndetësi

MSH-ja alarmon qytetarët, tha se 3 persona kanë vdekur nga COVID-19 më pas e fshiu njoftimin

news image

Ministria e Shëndetësisë ka përmirësuar raportin 24 orësh të COVID-19 pasi herën e parë raportuan se janë regjistruar tri viktima.

Tash, sipas MSH-së, në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë.

MSH ka fshirë njoftimin e parë dhe ka vendosur në njoftim të ri por pa dhënë detaje më shumë për këtë gabim.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve nuk ka pasur asnjë rast vdekjeje, sikurse asnjë rast pozotiv, derisa janë shëruar tre persona.

Numri total i dozave të vaksinës të administruara deri më tani kundër COVID-19 është 1 milion e 836 mijë e 739.

315417650 444387881198366 8133749767172230150 n 2022 11 16 113239 wdvq
315395012 444395864530901 6786185509175756479 n

/GazetaSinjali/