image Publikohen çmimet e derivateve për 48 orët e ardhshme

Financa

Publikohen çmimet e derivateve për 48 orët e ardhshme

news image

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar sot limitin për çmimet e karburanteve për 48 orët e ardhshme në Kosovë.

Përmes një njoftimi bëhet e ditur se çmimi maksimal i naftës është 1.70 euro, ndërsa për benzinë është 1.40 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit të gasit është 0.76 euro.

/GazetaSinjali/