image PSG e gjen zëvendësuesin e Messit në Angli

Futboll

PSG e gjen zëvendësuesin e Messit në Angli

news image

Lionel Messi pritet të largohet nga PSG-ja në fund të sezonit. Kontrata e sulmuesit argjentinas skadon me 30 qershor 2023 dhe deri tani nuk ka një marrëveshje për vazhdimin e kontratës.

Sipas mediave franceze, PSG-ja tashmë ka gjetur zëvendësuesin e Lionel Messi.

Kampioni i francës thuhet se dëshiron trasnferimin e sulmuesit të tottenhamit, Harry Kane dhe janë të gatshëm të puaguajnë 100 milionë euro për shërbimet e tij.

Këtë sezon, Harry ka luajtur 46 ndeshje, duke shënuar 28 gola dhe pesë asistime.

/GazetaSinjali/