image Prokuroria propozon masën e arrestit shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Prokuroria propozon masën e arrestit shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë

news image

Prokuroria Themelore në Pejë ka propozuar masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës dhe zyrtarëve të tjerë të kësaj komune, raporton Gazeta Sinjali.

Propozimi i kësaj mase u bë në seancën dëgjimore të këtij rasti që po mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë.

Të akuzuar në këtë rast përveç kryetarit të Istogut, janë edhe ish-nënkryetari i kësaj komune, Lulzim Blakaj dhe zyrtari ligjor, Faton Bujupi./Gazeta Sinjali/