image Presidenti me një letër skandaloze i uron debutimin skuadrës së tij: Mir mnxhesi, mempas tha dikush, un kisha than mos bun hajgare”
[wp-story id="814678"]

Futboll

Presidenti me një letër skandaloze i uron debutimin skuadrës së tij: Mir mnxhesi, mempas tha dikush, un kisha than mos bun hajgare”

news image

Malisheva shkroi historinë e klubit pasi siguroi pjesëmarrjen në Superligën e Kosovës për herë të parë, në edicionin 2021/22.

Skuadra debuton në Superligë sot, me një ndeshje kundër Prishtinës që fillon nga ora 17:00.

Me rastin e debutimit të skuadrës në elitën e futbollit kosovar, presidenti i klubit, Afrim Bytyqi bëri një postim  në Facebook, në tentativë për ta uruar aventurën e re të djelmoshave të tij.

Por, ai krejt çka ka arritur të bëjë është një masakër e vërtetë ndaj gjuhës shqipe.

Lexojeni më poshtë dhe gjykojeni edhe vetë:

/GazetaSinjaliSporti/