image Presidenti i klubit Golden State Warriors e shet trofeun e fituar në vitin 2018

Basketboll

Basketboll/ Presidenti i klubit Golden State Warriors e shet trofeun e fituar në vitin 2018

news image

Presidenti I klubit të Golden State Warriors, Peter Guber ka vendosur që ta shesë unazën që e fitoi në vitin 2018.

Përveç titullit, në NBA lojtarëve dhe stafit të klubit zakonisht I jepet edhe një unazë me logon e skuadrës fituese, transmeton Gazeta Sinjali.

Guber e shiti unazën në një ankand për vetëm 80 mijë dollarë.

Në vitin 2018, Golden State Warriors mposhtën në finale me rezultat 4:0 skuadrën e Cleveland që udhëhiqej nga Lebron James./Gazeta Sinjali/