image Portugali - Uruguai, formacionet zyrtare

Futboll

Portugali – Uruguai, formacionet zyrtare

news image

Kombëtarja e Portugalisë sonte takohet me Uruguain në kuadër të Kampionatit Botëror që po mbahet në Katar.

Portugalia dhe Uruguai takohen me fillim nga ora 20:00.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të grupit H të Kupës së Botës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Portugali: Diogo Costa, João Cancelo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro, Rúben Neves, William, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, João Félix, Ronaldo.

Uruguai: Rochet; Coates, Godín, Giménez; Varela, Valverde, Bentancur, Vecino, Olivera; Cavani, Darwin Núñez.

/GazetaSinjali/