image Policia arreston një djalë dhe dy vajza në një lokal të masazhës në Prishtinë

Siguri

Policia arreston një djalë dhe dy vajza në një lokal të masazhës në Prishtinë

news image

Policia e Kosovës dje rreth orës 19:40 në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë ka arrestuar tre persona me inicialet D.D., D.I. DHE A.L., pasi të njëjtit dyshohet se kanë kryer veprat penale ‘mundësim apo detyrim në prostitucion’, ‘ofrim i lokaleve për prostitucion’ dhe ‘’bashkëkryerje’, shkruan Gazeta Sinjali.

Policia ka njoftuar se arrestimi i këtyre tre personave ka ardhur pas kontrollove të kryera në një lokal ku kryheshin masazhe.

“Policia me këtë rast ka arrestuar tre të dyshuar: D.M. (viti i lindjes 1987, mashkull kosovar), D.I. (viti i lindjes 1991, femër kosovare) dhe A.L. (viti i lindjes 1999, femër kosovare)”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tutje ata kanë njoftuar se në lokal është hasur edhe një femër shtetase e Shqipërisë, e cila nuk posedonte dokumentacionin përkatës. Kurse, me procedurat rreth saj do të merren zyrtarët policorë nga Drejtoria për Migrim dhe të Huaj e PK-së.

“Të dyshuarit në këtë rast janë intervistuar nga hetuesit policorë dhe me aktvendim të prokurorit të rastit, rasti vazhdon të trajtohet në procedurë të rregullt”, shkruhet tutje në njoftim. /Gazeta Sinjali/