image Pogba surprizon të gjithë, mund të kthehet në aksion në shtator për biankonerët

Futboll

Pogba surprizon të gjithë, mund të kthehet në aksion në shtator për biankonerët

news image

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, po rikuperohet para afatit nga dëmtimi i gjurit, sipas raporteve të fundit, dhe madje mund të fillojë të vrapojë javën e ardhshme.

Reprezentuesi francez kishte lënduar meniskun në gju gjatë një seance stërvitore në Los Angeles më herët dhe iu deshën disa javë për të pasur konsultime të ndryshme përpara se të vendoste për një kurs veprimi.

Ai zgjodhi kundër operacionit, pasi kjo mund ta rrezikonte pjesëmarrjen e tij në Kupën e Botës 2022 në Katar në nëntor dhe dhjetor.

Në vend të kësaj, Pogba u përqendrua në fizioterapi, palestër dhe punë në pishinë për të forcuar gjurin.

La Gazzetta dello Sport vëren se ai po përmirësohet me shpejtësi dhe mund të jetë gati të fillojë të vrapojë në fushë javën e ardhshme.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, ish-lojtari i Manchester United mund të jetë i disponueshëm edhe për ndeshjen e Serie A që Juventus do të luajë kundër Salernitana më 11 shtator.

Është një nxitje shumë e nevojshme për Biankonerët, të cilët kanë humbur Angel Di Maria për të paktën dy javë pas një tendosjeje të kërpudhave gjatë fitores 3-0 ndaj Sassuolos.

Wojciech Szczesny është gjithashtu jashtë me një tendosje muskulore, ndërsa Federico Chiesa dhe Kaio Jorge janë të munguar për një kohë të gjatë.

/GazetaSinjaliSport/