image Po pretendon finalen e Wimbledonit, Kyrgios do të dalë para gjykatës pas akuzave për sulm ndaj ish-të dashurës - Sinjali

Po pretendon finalen e Wimbledonit, Kyrgios do të dalë para gjykatës pas akuzave për sulm ndaj ish-të dashurës

news image

Nick Kyrgios është akuzuar për një sulm ndaj ish-të dashurës së tij Chiara Passari dhe do të përballet me gjykatën në Australi në gusht, raporton Canberra Times.

Incidenti i supozuar ndodhi në dhjetor 2021, siç konfirmohet nga policia në Canberra.

“ACT Policing” mund të konfirmojë se një burrë 27-vjeçar Watson është planifikuar të përballet me Gjykatën më 2 gusht në lidhje me një akuzë për sulm të “zakonshëm” pas një incidenti në dhjetor 2021, “tha policia të martën pasdite.

Pretendimi është se Kyrgios ka rrëmbyer Passarin, me akuzën e një dënimi maksimal prej dy vitesh burg.

Avokati Jason Moffett konfirmoi se Kyrgios ishte në dijeni të akuzës dhe nuk do ta komentojë atë në këtë fazë.

Moffett i tha Canberra Times: “Është në kontekstin e një marrëdhënieje familjare.

“Natyra e akuzës është serioze dhe zoti Kyrgios e merr shumë seriozisht akuzën.

Duke qenë se çështja është para gjykatës… ai nuk ka një koment në këtë fazë, por në fund të kohës ne do të nxjerrim një deklaratë për media.

Kyrgios është aktualisht në Londër duke u përgatitur për një çerekfinale të Wimbledon kundër Cristian Garin të mërkurën.

Është një polemikë shumë më serioze se ato që kanë ndjekur Kyrgios në Wimbledon këtë verë, më së fundi për atë që kishte veshur një kapele të kuqe dhe këpucë, gjë që është kundër kodit të veshjes në SW19.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: