image Përleshje me thika te ‘Live Pandora’ në Rahovec, tre persona përfundojnë në spital

Siguri

Përleshje me thika te ‘Live Pandora’ në Rahovec, tre persona përfundojnë në spital

news image

Foto ilustruese


Lokalet e natës të cilat frekuentohen për t’u argëtuar me muzikë, shpesh herë shndërrohen edhe në ring boksi. Nuk janë të rralla rastet kur të rinjtë që dalin të shijojnë jetën e natës, përfundojnë në telashe pasi përfshihen në përleshje fizike, ku përpos grushteve përdoren edhe mjete të mprehta e armë zjarri, raporton Gazeta Sinjali.

Një incident i tillë ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në restorantin ‘Live Pandora’ në fshatin Xërxe të Rahovecit, ku tre persona dyshohet se janë përleshur mes vete.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal ‘Isa Grezda’ në Gjakovë kanë bërë me dije se ata u dërguan në atje me lëndime që dyshohet se u janë shkaktuar nga goditjet me thikë.

Pas intervenimit të stafit mjekësor, gjendja e tyre shëndetësore është stabilizuar dhe ata ndodhen jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj, i cili tha për Sinjalin se tashmë janë identifikuar dhe arrestuar pesë persona të dyshuar.

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, me ç’rast janë identifikuar dhe arrestuar pesë të dyshuar. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me vendimin e të cilit të dyshuarit janë ndalur në mbajtje”, tha Elezaj.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Lëndim i rëndë trupor’.

/GazetaSinjali/